Wybór Ośrodka Szkolenia Kierowców

Wybór Ośrodka Szkolenia Kierowców.

Wybór Ośrodka Szkolenia Kierowców.

Na dzisiejszym rynku kursów prawo jazdy panuje ogromna konkurencja. Coraz częściej spotykamy się z licznymi promocjami i niższymi cenami. Wiadomo jest, że oferując znacznie niższą cenę trzeba szukać oszczędności, które niestety w konsekwencji odbijają się np. na jakości prowadzonych kursów. Jak w każdej branży jest wiele szkół, które do szkolenia podchodzą bardzo uczciwie. Oferują wysoki poziom merytoryczny, inwestują w pomoce dydaktyczne i instruktorów. Są też i takie szkoły, które tak naprawdę nie powinny istnieć na rynku.

Wybierając Ośrodek Szkolenia Kierowców warto zwrócić uwagę na:

– Cenę – za jakość się płaci. Tanie kursy mogą sugerować oszczędność na instruktorach i pomocach dydaktycznych. Mogą pojawić się też ukryte dodatkowe koszty.
– Dostępność placu manewrowego i stan techniczny. Istotny jest również wiek samochodów.
– Ograniczenia ilości kilometrów pokonywanych w trakcie jazdy. Niektóre szkoły określają limit tj. 10 czy 20 km jazdy w trakcie jednej godziny nauki.
– Uprawnienia do prowadzenia nauki jazdy, czy szkoła lub instruktor je posiadają. Te informacje można uzyskać w stosownym urzędzie powiatowym lub miejskim.
– Rozpiętość czasową, miejsce i warunki kształcenia kursantów – w korku, na drodze szybkiego ruchu, w dzień i po zmroku. Te elementy są bardzo istotne i przydatne do egzaminu i po nim, bezpieczeństwo jazdy.
– Doświadczenie instruktorów, od jak dawna istnieją na rynku i jaki poziom zdawalności mają jego kursanci.

Warto przed rozpoczęciem kursu przeczytać regulamin danej szkoły, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, np. dodatkowych kosztów, typu obowiązkowe dokupienie kilku godzin jazdy. W regulaminie powinna też być umieszczona informacja, czy szkoła organizuje egzamin wewnętrzny, a jeśli tak, to czy jest on bezpłatny.

Warto także dopytać o jazdy obserwacyjne, powinny być bezpłatne. Polegają one na jeździe w pojedzie szkoleniowym jako pasażer. Daje to możliwość obserwacji pracy instruktora z kursantem.

Nauka bezpiecznej jazdy i dobre przygotowanie do egzaminu muszą iść w parze, dlatego ważne jest, by właściwie wybrać szkołę. Wbrew pozorom jest to trudne zadanie.